Nieuwsbrief
Schrijf u hier in voor onze nieuwsbrief.
Kabinet zegt 'ja' tegen nieuwe Aanbestedingswet
8 Jan 2010
Het kabinet is akkoord gegaan met een voorstel voor de nieuwe Aanbestedingswet. Deze wet is opgesteld door het Ministerie van Economische Zaken en kent een bewogen geschiedenis. In de zomer van 2008 sneuvelde een eerder wetsvoorstel nog in de Eerste Kamer, vanwege stevige kritiek op de inhoud ervan.
De Minister gaf toen aan nog eens goed te willen kijken naar de geleverde kritiek. Ruim een jaar later lijkt het voorstel een betere kans van slagen te hebben. Kern van het wetsvoorstel is het verminderen van het aantal regels en de administratieve lasten. Hierdoor moet inschrijven op aanbestedingen voor het MKB toegankelijker en makkelijker worden.
De volgende formele stap in het wetgevingsproces is het vragen van een advies aan de Raad van State. Daarna zal het voorstel naar de Tweede en Eerste Kamer gaan.
